MarBenCook

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

říjen 2018

24.10.2018


Přátelé, husí hodování se nám nezadržitelně blíží, krásně padly na víkend a já se moc těším, že si opět zavařím. Kdo by rád menu ochutnal napište mi co nejdřív a závazně, budu dělat opravdu jen pár porcí a už teď vím, že mám skoro plno, navíc husy musím zajistit tento týden. Samozřejmě jídlo bude opět netradiční a ne žádná klasika, kterou dostanete na každém rohu :) Předkrm vyndám přímo z udírny a než ho sníte připravím s sebou zbytek jídel. Sice u uzeného platí heslo: když uzený, tak studený, ale teplé má taky něco do sebe..... Chtěl jsem připravit jiný dezert a také si více "zacukrařit", ale nakonec bude panna cotta, jelikož se musí připravovat předem. V sobotu 10.11. 2018, kdy budu jídla vydávat už nebude tolika času připravovat sladké :)
Třetím hlavním jídle bude
asijské husí prso - nudle v husím vývaru, citronová tráva, kardamon, koření pěti vůní, zázvor, česnek, zelenina a grilované husí prso. A to nejlepší, husičku připravím na ohni :)
Aby toho nebylo málo - tento víkend v sobotu 27.10 budu ještě udit a venku připravím smažené nudle a rýži, kdo by si dal ochutnávku, napište :)

Z jídel tu dnes máme

Smažená rýže v poměru 1:1 se zeleninou a grilovaná panenka plus klasika asijské omáčky a tak
Porchetta plněná fáší s masem, smetanou, bylinkami, zauzená poté pečená pomalu na ohni v peci, omáčka z kachny, červeného vína a čokolády, máslová bramborová kaše se s smetanou

 
 

13.10.2018Pár fotek z dalšího školení v Prakulu s Giap Thi Lan, Romanem Vaňkem, Tomášem Černým a Honzou Klimentem :) Už se těším na husí hody, ještě vymýšlím přesně menu, ale určitě to bude na ohni......   Nyní ještě zjednodušuji web, aby byl více přehledný, tak snad bude vše fungovat. Přece jen těch jídel je tu už docela hodně :)

1.10.2018Pořádný podzim je tu, tak jsme se pustili do sázení stromů kolem kuchyně, aby pořádně zarostla :) dostal jsem nějaké nabídky na vaření, ale bohužel je to pro mě již daleko a nechci dlouho dojíždět. Mám sice práce hodně, ale párkrát do měsíce bych rád nějakou tu gastroakci připravil :)


Rýže, spousta zeleniny, vajíčko a grilované maso :) troška másla na dotažení chuti
Nudle v kachním vývaru, citronová tráva, kardamon, koření pěti vůní, zázvor, česnek a grilované kachní prso
Příprava na husí hodování - jedno degustační jídlo, připravil jsem fúzi dvou kuchyní - klasickou českou a čínskou :) Husu jsem nesehnal, tak jsem použil kachnu - čínské mini knedlíčky plněné kachním masem se silnou kachní omáčkou uvnitř knedlíčku, červené zelí :) Po roztrhnutí knedlíčku se vylije silná a horká kachní omáčka s masem, neskutečně lahodné, ale velmi pracné jídlo, lepší jej dělat den předem, všude se vaří klasika, ale já mám rád změny, inovace a modernější styl
Krevety s česnekem a chilli, tatarák z červené řepy, rajčatová salsa, nudle s krevetovým demi glace, takové degustační menu

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky