MarBenCook

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

září 2018

19.9.2018


Zde je pár fotek z fotek z Prakulu, vařili jsme s Jirkou Štiftem Asijskou kuchyni, abych se přiznal doladil jsme své varianty nudlí k dokonalosti, připravili jsme toho opět hodně, některá jídla podávají v restauraci Sia, kde je Jirka šéfkuchařem :) Dokonce mi řekl i recept a postup na jejich hovězí žebra, hned o víkendu je připravím :)
Tak a abych mohl vypilovat a připravit další varianty této kuchyně jdu do auta a jedu do Prahy shánět suroviny, nakonec asi stejně skončím v Sapě, nikde jinde autentické suroviny asi neseženu......

 
 

11.9.2018


Toto září se mi to nějak rozjelo :)
Grilovaná panenka, zalitá omáčkou s česnekem a grilovanou cibulí, basmatic rýže s mrkví a zelím blanšírované v kachním vývaru, cibulové chipsy :)
Příští pondělí kuchtím s Jirkou Štiftem asijskou street food party
v Praze a do toho mi přišla pozvánka na další vietnamskou kuchyni do Pražského kulinářského institutu, no pecka. Jinak dále pokračují práce na venkovní kuchyni, tentokrát doděláváme osvětlení a kope cesta pro napájení kuchyně :) Do toho ještě musíme vystužit dvěře pece a udírny, pokud vše roztopím na vysoké teploty, tak se kroutí, proto je zesilujeme.

 
 

4.9.2018


Už se docela ochladilo, takže se venku bude vařit lépe :) Minulý týden jsem připravil uzený bůček a krkovici, debrecínské párky a domácí salám. Salám a párky budu příště udit méně, jelikož byly sušší, což někomu vyhovuje, ale mě určitě ne, mám rád když je tam více tuku :) Dalšími jídly je asijská kuchyně - varianta polévky phó a  grilované maso s opečeným sezamem a omáčkou. Posledním jídlem je domácí farmářské kuře, které jsem griloval na ohni a poté jej dusil též na ohni v omáčce s cibulí a česnekem.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky